Aktuality

Generální oprava a ekologizace GOLEM ZEVO Malešice

Generální oprava a ekologizace GOLEM ZEVO Malešice

GOLEM ZEVO Malešice je v provozu od roku 1998. Po 20 letech provozu začaly narůstat náklady na opravy, a proto se společnost PS, a.s. rozhodla pro generální obnovu linek a ekologizaci ZEVO Malešice, pro projekt GOLEM.
V Kutné Hoře hořela třídírna odpadu, škoda je nejméně 10 milionů korun

V Kutné Hoře hořela třídírna odpadu, škoda je nejméně 10 milionů korun

Asi stovka hasičů bojovala v neděli odpoledne s rozsáhlým požárem třídírny plastů v Kutné Hoře. Zařízení pro energetické využití odpadů ZEVO takové množství zplodin nevyprodukuje ani za 100 let.

Spoluspalování tuhého alternativního paliva z mechanicko-biologické úpravy odpadů? Provozní zkušenosti říkají NE!

Evropská unie se jako celek připravuje na zákaz skládkování neupraveného komunálního odpadu (řada členů EU již zákaz skládkování odpadů uplatňuje). Je zřejmé, že bez dostatečného množství spolehlivých a účinných technologií není možné takový cíl splnit.

Prezentace ze semináře: Odpady 2016 a jak dál

Dne 6. října 2016 proběhl v rámci doprovodného programu mezinárodního strojírenského veletrhu seminář "Odpady 2016 a jak dál?". Program s prezentacemi: 10.00 STEO Zahájení 10.10 Ing.

Drápela: Většina tříděného odpadu končí na skládkách

Plzeň - Spalovna u Chotíkova za více než dvě miliardy korun byla slavnostně uvedena do provozu a jede na plný výkon. Zatím ve zkušebním režimu. Byla spuštěna i přesto, že jí Krajský soud v Plzni odebral na popud ekologických aktivistů účinnost stavebního povolení i územního rozhodnutí.

Pozvánka a přihláška na seminář: Odpady 2016 a jak dál

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář "Odpady 2016 a jak dál?", který se koná dne 6. října 2016 v rámci doprovodného programu mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV 2016) v areálu Výstaviště BVV v Brně, Kongresové centrum, sál A. 11.

8th CEWEP Congress - prezentace

Ve dnech 16. - 17. června proběhl v Rotterdamu již osmý ročník CEWEP kongresu. Prezentace ke stažení: EU Policy: Circular Economy Meets Energy Union E. Stengler - Circular Economy and Energy Union, 2860 KB J. Diaz-Del-Castillo - Waste2Energy, 1720 KB Quality Recycling T.

ODPADY 2015 a jak dál?

16. září 2015 proběhl v rámci doprovodného programu mezinárodního strojírenského veletrhu MSV2015 seminář Odpady 2015 a jak dál? Program a prezentace ze semináře: Čas Přednášející Téma přednášky 10.00 STEO Zahájení 10.
 
Ministertvo průmyslu a obchoduEFEKTSTEO   

Projekt je realizován z finančních prostředků Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2008 – část A – program EFEKT