Aktuality

Seminář Odpady 2015 a jak dál

Seminář Odpady 2015 a jak dál se v letošním roce uskuteční dne 16. září 2015 v sále E pavilon E od 10 hod. Předběžný program semináře: Zástupce MPO: Přednáška k tématu energetického využívání odpadů.

Dotazy firmy TABLET MEDIA a.s. a odpovědi zpracované sdružením STEO

Dotazy: Očekáváte, že novela zákona o odpadech a nový plán odpadového hospodářství otevřou cestu k budování spaloven? Neočekávám otevření cesty k budování zařízení na energetické využívání odpadu - ZEVO (nepřesně spalovnám). Očekávám zvýšení účinnosti třídícího procesu a zvýšení materiálového využití odpadu.

7. mezinárodní odborná konference Waste to Energy 2015 - Energetické využití odpadu 2015

Dne 30. - 31. března 2015 se v hotelu Clarion Congress Hotel Prague uskutečnil 7. mezinárodní odborná konference Waste to Energy 2015 - Energetické využití odpadu 2015. Pozvánka Program konference

Ministerstvo průmyslu a obchodu zamítlo žádost Hnutí Duha.

Dne 1.10.2014 podalo Hnutí Duha žádost na Ministerstvo průmyslu a obchodu o obnovu stavebního řízení na stavbu EVO Komořany. Toto mimo jiné odůvodnilo HD tím, že Krajský soud v Ústí nad Labem svým rozhodnutím díky procesní vadě zrušil pravomocné územní rozhodnutí na uvedenou stavbu a tudíž stavba není umístěna.

Odpadové fórum: Některá opatření chránící životní prostředí jsou přinejmenším diskutabilní

Malešická spalovna v Praze je asi nejznámější ZEVO v republice. Byla projektována v 80 letech minulého století a časem prošla obrovskými změnami tak, jak se měnily legislativní nároky na ochranu životního prostředí. O těžkostech a netěžkostech při dodržování stále tvrdších norem jsme si popovídali s panem ing. Tomášem Balochem.

Petera (ČSSD): Užitečný odpad

Přeměna odpadů ve zdroje je hlavním cílem politiky druhotných surovin ČR. Nerostné bohatství a druhotné suroviny představují základní materiálové vstupy produkce v každé ekonomice.

Brno se plynové krize bát nemusí, o teplo se postará spalovna

Brněnský metropolitan | 5.9.2014 | Rubrika: Inzerce - Energie pro Vás | Strana: 5 | Téma: Ostatní - EVO Poslední dobou se téma ukrajinských sankcí vůči Rusku skloňuje ve všech pádech.

Kongres CEWEP

Kongres CEWEP se uskuteční ve dnech 24-25 září v Bruselu. Aktuální program a další informace o konferenci: ZDE Uzávěrka přihlášek na ubytování v Metropole Hotel je prodloužena do 10 září 2014. Valná hromada CEWEP (týká se jen členů CEWEP) se uskuteční 26. září 2014 (od 9 do 16 hod.) na stejném místě jako Kongres.

Mezinárodní kongres Waste to Energy

Ve dnech 8.-9. září 2014 se koná ve Vídni mezinárodní kongres Waste to Energy. Program a organizační informace naleznete: ZDE (IRRC Programm Newsletter).

Parlamentní listy: Ministr Brabec k nařčení z podpory spalovací lobby - Absolutní spekulace

Poslanec TOP 09 Michal Kučera nařkl ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), že je při přípravě zákonů ovlivňován lobbistickými skupinami prostřednictvím náměstků.
 
Ministertvo průmyslu a obchoduEFEKTSTEO   

Projekt je realizován z finančních prostředků Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2008 – část A – program EFEKT