Aktuality

Komentář k programu Odpady 2012 a jak dál – aneb hříšný tanec kolem spaloven.

Upozorňujeme na přednášku pana Dr. Martina Lemanna, Švýcarsko, ohledně udržitelného nakládání se zbytkovými látkami z procesu energetického využívání. Dále upozorňujeme na aktuální téma přednášky pana Dr. Dietera Reimanna, Německo, ohledně pozitivního vlivu provozu spaloven na emise CO2.

ODPADY 2012 a jak dál? Aneb hříšný tanec kolem spaloven

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Odpady 2012 a jak dál? Aneb hříšný tanec kolem spaloven, který proběhne dne 24. dubna 2012 v rámci doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno ENVIBRNO 2012 v areálu Výstaviště BVV v Brně. Místo konání: Kongresové centrum areálu Výstaviště BVV v Brně, sál C Program semináře: 10.

1. OZNÁMENÍ - Odpady 2012 a jak dál?

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Odpady 2012 a jak dál?, který bude uspořádán dne 24. dubna 2012 v rámci doprovodného programu mezinárodního ekologického veletrhu WATENVI 2012 v areálu Výstaviště BVV v Brně. PODROBNOSTI A PŘIHLÁŠKU ZVEŘEJNÍME DO KONCE BŘEZNA 2012.

Energetické využívání odpadu

Dubnové číslo časopisu 3T je celé věnováno energetickému...

Seminář Odpady 2011 a jak dál?

Dne 25. 5. 2011 se uskutečnil v kongresovém centru Výstaviště...

Den otevřených dveří ZEVO Malešice

Zveme Vás na den otevřených dveří ZEVO Malešice, který proběhne...

Odpady 2011 a jak dál?

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář Odpady 2011 a jak dál?, který bude uspořádán dne 25. května 2011 v rámci doprovodného programu mezinárodního ekologického veletrhu WATENVI 2011 v areálu Výstaviště BVV v Brně. Místo konání: Kongresové centrum areálu Výstaviště BVV v Brně, sál A.

Skládkovat nebo spalovat?

V Česku se rozhořely spory o to, co s odpadky: skládkovat nebo spalovat? V Česku začínají eskalovat spory mezi odborníky, firmami, ekology, ekonomy a laickou veřejností o to, jak v nejbližších letech naložit s narůstajícím množstvím komunálního odpadu.

Spalovny odpadu 2011

24. března 2011 proběhne v Konferenčním centru TOWER odborná konference věnovaná spalovnám. Podrobný progrm konference a registrační formulář najdete zde.

Česko mohou brzy ochromit hromady odpadků

Česku vážně hrozí, že si brzy nebude vědět rady, jak naložit s komunálním odpadem. Už za šest let, tedy v roce 2017, totiž musíme podle nařízení EU více než polovinu roční produkce domovního odpadu neukládat na skládky, ale čistě spalovat. Mnohamiliardové investice do spaloven však stojí. Odkaz na zajímavý članek na serveru www.novinky.cz.
 
Ministertvo průmyslu a obchoduEFEKTSTEO   

Projekt je realizován z finančních prostředků Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie pro rok 2008 – část A – program EFEKT